Salzkammergut - srpen 2010


1. den (20. 8.) - Drachenwand

PlánVylézt ferátu Drachenwand.
Výchozí a cílový bodSankt Lorenz
Převýšení600 m
Stav počasíJasno
VrcholDrachenwand (1060m)
FerátaDrachenwand (KS2-A) - link

Z Brna jsme vyjeli až kolem osmé. Naším cílem bylo městečko St.Lorenz. Cesta tam trvala asi 5 hodin, takže kolem 13:00 jsme vyráželi nahoru na Drachenwand. Ještě jsme se museli kousek vracet, protože jsme zapomněli helmy.

Za asi 20 minut jsme byli na ferátě. Bylo vedro a jelikož byl první den, tak se nám lezlo trochu ztěžka, ale zvládli jsme to. Pod vrcholem jsme přímo na ferátě našli kešku. Na vrcholu jsme se mohli kochat výhledem ze skalního okna. Už bylo pozdě, tak jsme vyrazili dolů. Zrada byla, že součástí sestupu byl i menší výstup, u kterého jsme se pořádně zapotili. Pak nám i došla voda, tak jsme se těšili na osvěžení v potůčku, ale ten zmizel ve skalách. Po chvíli jsme narazili na pěknou tůňku.

Pak jsme jeli hledat kemp, našli jsme u jezera Wolfgangsee, kde jich bylo několik.Bylo tam plno lidí, ale našli jsme docela dobré místečko.

Fotogalerie

2. den (21. 8.) - Grosser Donnerkogel

PlánVylézt ferátu Intersport.
Výchozí a cílový bodSeeklausalm
Převýšení550 m
Stav počasíJasno
VrcholGrosser Donnerkogel (2054m)
FerátaIntersport (KS4/5-C) - link

Z kempu ponořeného do tmy jsme vyrazili k jezeru Gosausee. Lanovka nás vyvezla nahoru a od tam už jsme museli po svých. K nástupu na Intersport ferátu to byl kousek. Na ferátě byla spousta čechů. Feráta začala pěkně zostra, pak následovalo dlouhé a únavné lezení. Po obědě jsme si užili nejhezčí část pod vrcholem.

Na vrcholu jsme našli dnes již druhou kešku. Cesta dolů vedla po ledovcových varhanech a byla docela prudká. Ale zvládli jsme to. Před sjezdem lanovkou jsme si ještě v hospodě dali Radlera.

Pak jsme se jeli vykoupat do Hallstätter See. Voda byla studená, ale dalo se to. Obtěžovala nás u toho nenažraná labuť. Kousek před jezerem jsme si všimli kempu, tak jsme tam zůstali. Oproti včerejšku to byl minikemp, což bylo příjemné.

Fotogalerie

3. den (22. 8.) - Echerwand

Stav počasíJasno
FerátaEchernwand (KS4-B) - link
FerátaLaserer Klettersteig (KS3/4-A) - link

Po ráno jsme ani nebalili stan, protože jsme tu chtěli zůstat dvě noci. Vyrazili jsme do Hallstattu a tam vylezli Echerwand ferátu. Místy byla velmi vzdušná. Natočili jsme pár exponovaných videí. Feráta končila u Rudolfsturm, od tam jsme vyrazili dolů pro oběd a pro plavky. Po cestě jsme se poučili o historii solných dolů.

U Hallstattu jsme našli skvělé místo na koupání. Voda byla chladná, ale pěkně osvěžující. Pak jsme vyrazili na procházku městem a na zmrzlinu.

Byli jsme sice trochu unaveni, ale ještě jsme chtěli projít ferátu Leserer u Gosausee, kterou jsme objevili den předtím. První půlka nad jezerem nás fascinovala hlubokou čistou vodou – lezli jsme přímo po kolmém útesu nad jezerem. Pak následoval lanový žebřík a lanový most, který byl vyroben pouze ze dvou lan – jedno nahoře a jedno dole. Budil respekt, ale dalo se to zvládnout. Dělali jsme divadlo pro kolemjdoucí. Pak jsme si dali vytouženou koupel v průzračné vodě a spěchali do kempu na večeři.

Fotogalerie

4. den (23. 8.) - Postalm

Stav počasíJasno
FerátaPostalmklamm (KS4/5-B) - link

Brzy ráno jsme vyrazili z kempu. Měli jsme namířeno na ferátu Postalm. Po cestě jsme si koupili dobrou snídani. Při vjezdu do soutěsky jsme museli zaplatit mýto.

Po zaparkování jsme vyrazili na ferátu. Nejdřív jsme šli kousek z kopce. Následoval dlouhý lanový most. Po chvíli jsme se dostali do vlastní soutěsky. Lezli jsme po kolmých stěnách, pod námi v houbce 20 metrů tekl potůček. V soutěsce bylo příjemně chladno. Soutěsku jsme překonávali několika lanovými mosty, v jednom místě bylo dokonce nutné soutěsku přeskočit – s jištěním.

Pokračovalo se lesem pod lehce převislou stěnu. Dala nám hodně zabrat, ale zvládli jsme to. Pak už jen poslední krátký mostík a po obědě zpět k autu. Asi v půli cesty, když už jsme se vraceli po silnici, u nás zastavilo auto a nabídlo nám odvoz. Bylo to nečekané, tak jsme se svezli.

Po cestě domů jsme se ještě vykoupali v Traunsee. Odtud nás vyhnala obrovská průtrž mračen, naštěstí jsme tomu ujeli..

Fotogalerie