Präbichl - říjen 2013


1. den (26. 10.) - Hirschenkogel

PlánVystoupat na vrchol Hirschenkogel.
Výchozí a cílový bodSemmering
Převýšení400 m
Ušlá vzdálenost6.1 km
Teplota20 °C
Stav počasíJasno
VrcholHirschenkogel (1340m) - link

Vyrazili jsme z Brna na Semmering. Tam jsme dali krátký výstup na rozhlednu Hirschenkogel na rozchození – výstup i sestup povětšinou po sjezdovce. Bylo krásně slunečno a teplo.

Pokračovali jsme dál na Präbichl. Neměli jsme zamluvené žádné ubytování, ale věřili jsme, že lehce najdeme. Už v údolí jsme začali hledat, ale nedařilo se. Vyjeli jsme až do sedla, bylo tam celkem pusto, ale spousta ubytování na lyžovací sezónu. Když jsme přišli blíže, zjistili jsme, že většinu kapacit vlastní maďari, kteří tam zrovna jeden dům opravovali. Pronajali nám velký byt ve větším domě za 15€/osoba/noc a pozvali nás na panáka.

Výškový profilGoogle mapaGoogle EarthFotogalerie

2. den (27. 10.) - Kaiser Franz Josef

PlánVylézt ferátu Kaiser Franz Josef.
Výchozí a cílový bodLeopoldstein
Převýšení870 m
Ušlá vzdálenost7.0 km
Teplota25 °C
Stav počasíJasno
FerátaKaiser - Franz - Joseph (D) - link

Zlatý hřeb výletu – výstup ferátou Kaiser Franz Josef. Byli jsme tu poslední víkend, kdy byla feráta ještě oficiálně otevřená. Krásné počasí lákálo k výstupu, tak jsme toho využili.

Jana nás doprovodila ke skále a já s Koptchemem jsme vyrazili nahoru. Díky pozdnímu termínu už tu nebylo moc lidí, což bylo super. Na skále nebylo nutné čekat ve frontách. Lezení i lanový most na konci jsme si užili.

Cesta dolů nic moc, ale nakonec se to dalo..

Výškový profilGoogle mapaGoogle EarthFotogalerie

3. den (28. 10.) - Grete Klinger Steig

PlánPřechod ferátou Grete Klinger Steig na Präbichl.
Výchozí bodHirnalm
Cílový bodPräbichl
Vystoupané převýšení1380 m
Sestoupané převýšení1080 m
Ušlá vzdálenost13.1 km
Teplota13 °C
Vítr15 km/h
Stav počasíPolojasno
VrcholVordernberger Zinken (2010m)
FerátaGrete Klinger (KS2/3-D) - link

Ráno počasí nic moc, ale věřili jsme předpovědi, že má být pěkně, tak jsme vyrazili na další pěkný výšlap Grete Klinger Steig. Jana nás odvezla do vedlejšího údolí – Hirnalm, a odtud jsme vyrazili.

Nejdříve lesem k Barbarakreuz (s drobným blouděním) a potom už strmě vzhůru ke skalám. Tento výstup nebyl tak moc feráta jako spíš parádní hřebenovkový přechod. Poté, co jsme vylezli nad mraky, se nám otevřely nádherné pohledy na „moře“ pod námi, s vystupujícími vrcholky okolních hor. Přes stále se objevující mlhu se nám několikrát ukázalo sluneční halo. Přechod byl docela dlouhý, pořád nahoru dolu, ale nakonec jsme to zvládli. Na ubytování do sedla Präbichl jsme dorazili těsně po západu Slunce.

Výškový profilGoogle mapaGoogle EarthFotogalerie